Herečka Naďa Konvalinková: Jíst, meditovat a milovat :)

Naďa Konvalinková patří mezi nejoblíbenější české herečky. Není třeba vypočítávat filmy, televizní hry a divadelní představení, ve kterých se objevila. My vám ji chceme představit v rozhovoru nejen jako krásnou, ale i jako moudrou a zajímavou ženu. Nechce se ani věřit, že oslavila šedesátku. Je veselá, mladistvá a příjemná.

 

Sešli jsme se v Atelieru Donát, v prodejně modelových oděvů, jejíž jste tváří. Jak dlouho už s Donátem spolupracujete a proč?

Nakupuji tu přibližně deset let. Nerada chodím po obchodech a sháním oblečení, nemám na to ani čas. Tady je výhoda, že vám oblečení sladí celkově. Mám ráda jejich styl a cítím se v tomhle oblečení dobře.

Český národ se zájmem sledoval vaše hubnutí v pořadu Jste to, co jíte. Jak vypadá v současné době váš denní režim a jak to všechno zvládáte?

Od osmi hodin ráno jezdívám cvičit do fitnessu v Řepích k trenérovi Martinu Šťastnému, kterého jste viděli v pořadu, a musím říct, že mě to opravdu začalo bavit. Kromě toho plavu, chodím na lymfodrenáže, potkat mě můžete i ve studiu Snella, kde cvičím na strojích v podtlaku, určených pro formování postavy a zrychlení metabolismu. Trochu problém mám s pravidelným jídlem – nestíhám nakupovat a připravovat si jídlo podle jídelníčku, který jsem od odborníků dostala. Měla bych jíst 6× denně, a to je při mém časovém vytížení trošku problém. Ale snažím se.

Čeká vás alespoň nějaká příjemná dovolená?

Jedeme s přáteli do Řecka na loď Poseidon. Moc se těším. Na sluníčko, moře, na celkovou pohodu.

Co nového v práci? Kde vás mohou čtenáři vidět?

Temperamentní režisérku si zahraji v komedii z kumštýřského prostředí nazvané Herci jsou unaveni, pak mě uvidíte v divadle Viola ve hře Stará dáma vaří jed a v Divadle Broadway chystáme Vánoční zázrak, muzikál Janka Ledeckého.

Dýchá z vás klid a pohoda. Prozraďte mi, jak si ji udržujete?

Medituji, zabývám se reiki, Silvovou metodou, snažím se těšit se z každého dne. Pomodlím se za každý den, který tu smím prožít. Právě teď čtu báječnou knížku Jíst, meditovat, milovat, kterou mohu jen a jen doporučit.

Máte pravdu, čtu ji taky a je skvělá. A když jsme u toho, kam se hrabe film s Julií Roberts na knižní předlohu :-) Mimochodem, jaké jste znamení?

Skopec.

A váš bývalý manžel O. Kaiser?

Býk.

Takže jste dva „rohatci“ :-) Jak spolu vycházíte a myslíte, že byste vstoupila znovu s novým partnerem do manželství? Tady v Donátu by vám určitě ušili parádní svatební šaty.

S Oldou vycházíme dobře, rozhodně v tom nehledejte žádné bulvární skandály. Došla jsem léty k tomu, že člověk by měl brát lidi takové, jací jsou. A to platí pro nás oba. Nemyslím si, že se znovu provdám. Postupem času totiž zjistíte, že procentuálně je vlastně v životě mizivá šance, že potkáte tu „správnou“ druhou polovičku. Člověk by měl hlavně zvážit, s kým přivede na svět děti. Toho druhého nikdy nezměníte. Jak ale říkám, život je od toho, abychom ho žili a prožívali naplno každý den. Abychom v sobě nenosili staré křivdy, odpouštěli sobě i jiným a každý den si řekli, že právě ten dnešek bude ještě krásnější, než včerejšek.

Co v životě OPRAVDU nemáte ráda?

Nenávist a závist. Nenávist a závist už napáchaly tolik zla, že bychom o tom mohly mluvit hodiny a nebylo by to příjemné povídání. Myslím si, že člověk se může naučit žít v míru sám se sebou i s druhými lidmi. A že psychika a vnitřní spokojenost souvisí i s řešením nadváhy.

A váš soukromý recept na životní pohodu?

Jíst, meditovat, milovat, jak už jsem řekla. A snažit se prožít každý den nejlépe, jak jen to jde.

A my vám přejeme, ať máte štěstí na dobré lidi kolem sebe i na zajímavé pracovní nabídky. A kdybyste v Řecku nebo někde přece jen potkala tu „správnou“ polovičku, i když si na to nevěříte, dejte nám vědět, ať o tom napíšeme. Myslím si, že vy si pořádný kopec štěstí a životní pohody zasloužíte :-)

Pozn.: Chcete-li napsat svůj vzkaz herečce Nadě Konvalinkové, adresujte jej mailem do redakce, vzkazy předáme.

 

VIZITKA

Naďa Konvalinková se narodila v Praze 18. dubna 1951, vystudovala gymnázium a DAMU. V letech 1980–2005 byla provdána za herce Oldřicha Kaisera, v roce 1983 se jim narodila dcera Karolina.

Hrála na mnoha divadelních scénách, nezapomenutelné role ztvárnila např. ve filmech Adéla ještě nevečeřela, Holka na zabití, Mladý muž a bílá velryba, Honza málem králem, Srdečný pozdrav ze zeměkoule, Hořký podzim s vůní manga, Nesmrtelná teta, Bylo nás pět, Obsluhoval jsem anglického krále, Líbáš jako Bůh aj.

Od roku 2001 je patronkou nadačního fondu Rozum a cit, který podporuje pěstounské rodiny. Pomáhá nejen s financemi, ale také se zabezpečením různé pomoci a vzdělání pro rodiny s osvojenými dětmi z celé republiky.

„Pracujeme na tom, aby pěstounské rodiny mohly v budoucnu úplně nahradit dětské domovy,“ vysvětluje herečka, která v dětském domově strávila ve svých deseti letech několik měsíců při rozvodu svých rodičů.

(Všechny fotografie lze zvětšit kliknutím na ně.)

 

O autorovi

Více článků od

 

1 Komentáře

  1. [...] nejen „běžné“ zákaznice, ale i tzv. celebrity. K tvářím ateliéru patří Naďa Konvalinková, oblékají se tu Carmen Mayerová (tato herečka je mimochodem pro toho, kdo tuto hereckou rodinu [...]

Přidejte komentář